'Biometrisch paspoort zorgt voor problemen'

Laatste update:  21 september 2009 18:09 info

HILVERSUM - De invoering van het nieuwe paspoort met biometrische gegevens zoals de vingerafdruk plaatst Nederlanders in het buitenland voor grote problemen.

Foto:  ANP

Veel Nederlanders in het buitenland moeten na de invoering flinke afstanden afleggen om hun paspoort te verlengen.

Dat blijkt maandag uit reacties die de Wereldomroep ontving na de eerste berichten over de invoering in juli 2009.

Tot nu toe konden Nederlanders in het buitenland voor het aanvragen van een nieuw paspoort terecht bij ambassades, consulaten-generaal en zo'n 340 honorair consulaten. Van die laatste groep blijven er nog maar veertig over die nieuwe paspoorten kunnen afgeven.

Apparatuur

Het ministerie van Buitenlandse Zaken besloot alleen biometrie-apparatuur te verstrekken aan deze diplomatieke posten, als ze meer dan 500 paspoortaanvragen per jaar verwerken.

De overige honorair-consulaten krijgen uit kostenoverwegingen niet de beschikking over de apparatuur. Vooral de enorm toegenomen reisafstanden zijn sommige Nederlanders een doorn in het oog.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie