Duitse minister wil internetcensuur neonazi's

Laatste update:  15 augustus 2009 13:57 info

MÜNCHEN - Duitsland moet extreem rechtse websites op internet gaan blokkeren, zoals nu al met kinderporno gebeurt. Dit zegt de Beierse minister van Binnenlandse Zaken, Joachim Hermann (CSU), zaterdag in Bild, de grootste Duitse krant.

Foto:  Novum

In Duitsland zijn er momenteel zo'n 1800 websites van neonazi's, het hoogste aantal ooit.

''De getallen tonen aan dat wij ter bestrijding hardere maatregelen zoals een blokkade van extreem rechtse internetpagina's dringend nodig hebben'', aldus de christendemocraat Hermann.

Kinderporno

Er bestaat al een omstreden blokkaderegeling voor pagina's met kinderporno. Wie daar naartoe surft, krijgt in plaats van vieze plaatjes een STOP-teken te zien.

Critici reppen over censuur.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie