Youtube zegt IE6 vaarwel
| Uitgegeven: | 14 juli 2009 17:01 |
| Laatst gewijzigd: | 14 juli 2009 17:01 |
AMSTERDAM - Videosite Youtube beëindigt binnenkort de ondersteuning van webbrowser Internet Explorer 6. Dat meldt de site aan bezoekers die de browser nog gebruiken.
De site werkt dan mogelijk niet meer goed als die met IE6 wordt bekeken. Youtube adviseert de bezoekers te upgraden naar de nieuwste versie van Internet Explorer, Firefox of Chrome. Die laatste browser is - net als Youtube - een product van internetbedrijf Google.
Internet Explorer 6 kwam in 2001 op de markt als nieuwste versie van Microsofts browser. Sindsdien zijn twee nieuwe versies verschenen, IE7 en IE8. Het sterk verouderde IE6 wordt echter nog steeds veel gebruikt.
Standaarden
Niet alleen is IE6 aanzienlijk minder veilig dan zijn opvolgers, bovendien biedt het matige ondersteuning voor allerlei webstandaarden.
Dergelijke standaarden, afspraken over hoe browsers een internetsite moeten weergeven, zijn belangrijk voor webontwikkelaars. Ze zorgen er voor dat hun pagina's er in alle browsers hetzelfde uitzien en hetzelfde werken.
Omdat IE6 die standaarden niet altijd respecteert, kan veel geavanceerde technologie die daarop is gebaseerd op websites nu niet gebruikt worden. Dat zou er immers voor zorgen dat IE6-gebruikers de site niet goed kunnen bekijken.
Digg
Steeds meer websites proberen hun bezoekers daarom over te halen afscheid van IE6 te nemen. Eerder deze maand maakte de populaire sociale nieuwssite Digg bekend de browser niet langer volledig te ondersteunen. Nog altijd maakt zo'n 10 procent van Diggs bezoekers gebruik van de acht jaar oude browser.
Bedrijven
Uit een enquête van de site bleek toen dat de meeste gebruikers van IE6 de site vanaf hun werk bezoeken. Daar hebben ze meestal niet de benodigde toegangsrechten om de software zelf te updaten.
Veel bedrijven gebruiken nog steeds IE6, onder meer omdat ze gebruikmaken van interne bedrijfsapplicaties die afhankelijk zijn van specifieke functionaliteit van de oude browser.
| © NU.nl/Wieland van Dijk |
ZIE OOK:
-
20/02/2009 Noorse campagne tegen IE6 breidt zich uit
Overig nieuws
- Filmpje op YouTube levert tips op
- EU pikt internetcensuur Iran niet
- Kleine aanpassingen in eerste service pack Windows 7
- Live zoeken Google nu wereldwijd
- Opera profiteert van browserkeuzescherm
- Toezegging sms-dienstverleners onder de maat
- 'Google maakt vertrek China maandag bekend'
- De Jager voorzichtiger met 'tweets'
- 'Piratenpartij doet mee aan verkiezingen'
- Koninklijk Huis op YouTube
- Facebook staat open voor 'paniekknop'
- HTC ontkent patentschending Apple
- 'Kroes moet computervaardigheid verbeteren'
- Breedbandmarkt groeit nog steeds
- 'Google stort zich op televisie'
- Discriminatie op internet vooral gericht tegen Joden
- Computervirus hindert ziekenhuis Maastricht
- 'Bedrijven tonen meer interesse in Windows 7'
- Klachten over negeren bel-me-niet-register
- 'Iedere Nederlander recht op snel internet'
- Facebook in Amerika populairder dan Google
- Ziggostoring volledig verholpen
- Geen 'three-strikes-out' in Nederland
- 'Vraag naar snel internet stijgt 40 procent'
- Honderd miljoen betalingen via iDeal
- Facebookprofiel nekt maffiabaas
- Gymnasiasten kraken e-mail 19 docenten
- Consumentenbond prijst Bel-me-niet-register
- Kort geding Oldambt om domeinnaam
- Liever reclame dan betalen voor nieuwssites
- Rabobank stopt met internetbank Bizner
- Dotcom bestaat 25 jaar
- Website Undercover Nederland gehackt
- Google vrijwel zeker weg uit China
- Dronken agenten hit op internet
- XS4ALL ziet niets in downloadverbod
- Vodafone stopt met navigatiedienst
- Rechter staat virtueel thuisonderwijs toe
- Amsterdamse belastingdienst verkocht illegale software
- Apple heeft geen alleenrecht op letter i
- Lichte groei in mobiele telefonie
- Google Street View in heel Nederland
- Software helpt baas werknemer bespioneren
- BN'ers lezen eerste Youtube-dichtbundel
- Motorola rust Android-telefoons uit met Bing
- Retweet levert kwart miljoen dollar op
- Europarlement in de bres voor internetvrijheid
- Veiling mobiel internet trekt negen bieders
- Apple mag applicaties zonder reden verwijderen
- 'iPhone wordt mogelijk ook huissleutel'
Best gelezen
Streaming iTunes
Streaming-pionier Rob Reid weet het zeker: Apple lanceert nog dit jaar een streaming versie van iTunes
BeBook Neo
De BeBook Neo is een reader met Wacom-touchscreen, wifi, webbrowser, leest diverse formaten en heeft toegang tot diverse boekenwinkels. David van Bright.tv neemt 'm onder de loep.
Top5 NUwerk.nl
| 1. | UNIT4 (17) |
| 2. | SIDN (1) |
| 3. | TOPdesk (4) |
| 4. | Yunoo (2) |
| 5. | TNT (12) |
| Meer vacatures... |
