Illegaal Windows 7 creëert botnet

Laatste update:  13 mei 2009 18:43 info

AMSTERDAM - Illegale kopieën van Windows 7 zijn besmet met kwaadaardige software, waarmee cybercriminelen een botnet van duizenden pc's hebben gecreëerd.

Foto:  Screenshot NU.nl

Dat melden onderzoekers van beveiligingsbedrijf Damballa tegenover eWeek. Damballa zegt het netwerk inmiddels te hebben uitgeschakeld.

Botnets zijn netwerken van pc's die zijn geïnfecteerd met bijvoorbeeld een virus. De pc's, ook wel 'zombies' genoemd, kunnen vervolgens door hackers worden misbruikt voor illegale activiteiten als de verspreiding van spam of het onderscheppen van bankgegevens.

Windows 7

Dergelijke virussen liften vaak mee met illegale kopieën van software. Sinds eind april circuleren op downloadsites besmette piratenversies van Windows 7, het nieuwe besturingssysteem van Microsoft dat in het najaar op de markt moet komen.

Tripp Cox van Damballa zegt tegen eWeek dat het botnet voordat het werd uitgeschakeld uit tenminste 27.000 zombies bestond.

Onnodig

Het bedrijf waarschuwt dat besmette versies van Windows 7 erg gevaarlijk kunnen zijn, omdat veel antivirussoftware nog niet of niet volledig werkt op het nieuwe systeem.

Het is overigens niet nodig toevlucht te nemen tot piraterij om Windows 7 uit te proberen. Een legale proefversie van Windows 7 is sinds deze maand gratis te downloaden van de website van Microsoft, en kan een jaar worden gebruikt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties