Europarlementariërs met Facebook tegen internetcensuur

Laatste update:  16 april 2009 08:07 info

BRUSSEL - Europarlementslid Jules Maaten (VVD) lanceert donderdag een campagne op Facebook tegen censuur van het internet. De actie moet bekender maken dat een groeiende groep landen het internet afschermt.

Foto:  NU.nl/Chris Heijmans

''Landen zoals Cuba, Wit-Rusland, Iran, Burma en China maken de oppositie monddood op het web'', aldus Maaten donderdag.

Doel van de campagne is dat steeds meer mensen met Facebook zich aansluiten bij de actie. Maaten verwacht niet dat ook internetters in Cuba, China en andere censuurlanden zich aansluiten: dat zou te gevaarlijk zijn voor deze 'cyberdissidenten'.

Software

De VVD'er deed in juli al een reeks voorstellen tegen internetcensuur. Naar aanleiding daarvan zegde de Europese Commissie toe om anti-censuursoftware te ontwikkelen voor internetters in bijvoorbeeld China.

''Vrijheid van meningsuiting moet de basis blijven van het internet. Mensenrechten moeten ook online beschermd worden'', aldus het scheidende Europarlementslid.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties