'Internet onmisbaar voor vrouwen'
AMSTERDAM - Vrouwen voelen zich thuis op internet. Acht op de tien vrouwen kan niet zonder internet; het verrijkt hun leven en bespaart ze tijd.
Foto: Chris Heijmans
Dat blijkt uit het Digitale Dames onderzoek, in opdracht van Sanoma Uitgevers. Vrouwen gebruiken het internet voornamelijk voor e-mail, internetbankieren en sociale netwerksites als Hyves en Facebook. Acht op de tien vrouwen is lid van een dergelijk netwerk.
Avonduren
Daarnaast wordt het internet gebruikt ter voorbereiding van een aankoop. Opvallend is verder dat vrouwen vooral het internet opgaan in de avonduren. Tussen zeven en negen uur ’s avonds wordt er het meest gemaild, gechat en ingelogd op de sociale netwerksites. Nieuwswebsites raadplegen vrouwen vooral in de ochtenduren.
Omgangsvormen
Voor de meeste vrouwen is het internet echter geen vervanging van andere omgangsvormen of communicatiemiddelen. Een ruime meerderheid geeft de voorkeur aan de echte contacten. Mannen staan daar recht tegenover. Aan het onderzoek werkten 822 vrouwen en 195 mannen mee, het onderzoek loopt sinds 2000.


Startpagina