Microsoft geeft bijna twee ton voor tip virusmakers

Laatste update:  13 februari 2009 06:14 info

SAN FRANCISCO - Softwareconcern Microsoft heeft donderdag een beloning van 250.000 dollar (bijna 194.000 euro) uitgeloofd voor de gouden tip over de makers van een computervirus.

Foto:  ANP

Volgens het bedrijf heeft de worm met de naam Conficker en Downadup inmiddels wereldwijd miljoenen pc's geïnfecteerd.

De tipgever krijgt het geld als Microsoft de makers van het virus kan vinden en kan laten aanhouden. De makers worden dan vervolgd.

Detecteren

De softwaregigant stelt dat allerhande bedrijven die virusscanners maken dag en nacht werken om de worm te kunnen detecteren en verwijderen.

Conficker is een virus dat inbreekt in computers die niet de laatste veiligheidsupdates van Microsoft hebben geïnstalleerd. Als het virus eenmaal binnen de computer is, graaft het zich als het ware in waardoor het moeilijk is de worm te verwijderen.

Mogelijk is Conficker ontworpen om wachtwoorden te stelen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties