Beveiliging maakt spel onbruikbaar

Laatste update:  30 januari 2009 12:29 info

AMSTERDAM - Een fout in de antipiraterijtechniek in Gears of War maakt het spel op Windows-pc's onbruikbaar.

Foto:  Gamez

De fout zit in een digitaal certificaat, dat moet helpen verhinderen dat illegale kopieën van het spel worden geïnstalleerd. De geldigheid van dat certificaat is op 29 januari verlopen, zodat het spel sinds donderdag niet meer wil starten.

Het probleem is eenvoudig te omzeilen door de systeemdatum in Windows aan te passen. Op een gebruikersforum regent het echter klachten.

Oplossing

Een medewerker van Epic Games, fabrikant van het schietspel, zegt dat het bedrijf van het probleem op de hoogte is en werkt aan een oplossing.

Kopieerbeveiliging zorgt vaker voor problemen bij computerspellen. Onlangs ontstond nog grote beroering over de draconische antipiraterijmaatregelen in het spel Spore. Veel gamers besloten toen tot een boycot.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie