Friesland krijgt grootste gamestudio van Nederland

Laatste update:  27 januari 2009 17:52 info

LEEUWARDEN - De grootste game- en animatiestudio van het land wordt in mei in Leeuwarden geopend.

Foto:  www.gezondheidsnet.nl

De 4 miljoen euro kostende studio zal beschikken over de nieuwste technieken op het gebied van gaming en animatie. Dat heeft initiatiefnemer Albert Sikkema van de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden dinsdag gezegd.

De studio is bedoeld voor studenten Communicatie & Multimedia Design en bedrijven. Het geld voor de studio komt van de provincie Friesland, uitgever Noordelijke Dagblad Combinatie en het Europese Fonds Regionale Ontwikkelingen.

Bewegingen

Eén onderdeel van de studio zal een 'state-of-the-art motion catcher' zijn. ''Een motion catcher legt met een hele serie camera's bewegingen van mensen en dieren vast, die dan vervolgens in deze studio direct als animatie op een beeldscherm kunnen verschijnen'', aldus Sikkema.

Bedrijven uit heel Europa zijn geïnteresseerd. ''Vooral op het gebied van serieuze gametoepassingen zoals revalidatieprogramma's zullen we een grote rol gaan spelen op de markt.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie