Ebay verbiedt handel in ivoor

Laatste update:  5 januari 2009 15:39 info

SAN JOSE - Veilingsite Ebay heeft de handel in goederen waarin ivoor is verwerkt, verboden. Piano's en meubelen die voor 1900 gemaakt zijn, mogen nog wel verkocht worden als er ivoor inzit. Dat maakte eBay maandag bekend.

Foto:  NU.nl/Dennis van Luling

De handel in ivoor is sinds 1989 wereldwijd verboden, maar veel handelaren maakten illegaal gebruik van veilingsites zoals Ebay. Volgens dierenbeschermingsorganisatie IFAW verloopt maar liefst twee derde van de illegale handel in ivoor via Ebay.

Ivoor is materiaal afkomstig van slagtanden van dieren zoals de olifant. Ook de slagtanden van een nijlpaard en walrus zijn van ivoor. De handel in ivoor werd verboden om de jacht op olifanten tegen te gaan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie