Tweederde minder spam na afsluiten provider

Laatste update:  13 november 2008 20:31 info

AMSTERDAM - De afsluiting van een Amerikaanse hostingprovider heeft er voor gezorgd dat - vermoedelijk tijdelijk - tweederde minder spam wordt gesignaleerd.

Foto:  Chris Heijmans

Het Californische bedrijf McColo was volgens deskundigen een digitaal toevluchtsoord voor spammers. Veel zogenoemde botnets, netwerken van door virussen gekaapte computers die worden gebruikt voor het verspreiden van ongewenste reclame en kwaadaardige software, maakten van de diensten van McColo gebruik.

Het bedrijf huisvestte onder andere software die door cybercriminelen werd gebruikt om die botnets aan te sturen.

Afgesloten

De Washington Post besteedde na maandenlang onderzoek aandacht aan de activiteiten van McColo op zijn beveiligingsblog, waarna de providers die de verbindingen van McColo met de rest van internet verzorgden, besloten het bedrijf af te sluiten.

Sindsdien is volgens beveiligingsbedrijven de hoeveelheid spam met tweederde gedaald. Vermoedelijk is dat echter van korte duur. Doorgaans springen andere bedrijven snel in het gat als een malafide hoster van de markt verdwijnt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties