Collecties musea gebundeld op één website

Laatste update:  2 oktober 2008 16:57 info

GRONINGEN - De collecties van Nederlandse musea zijn sinds donderdag te raadplegen via één website. Tot dusver moest men hiervoor de afzonderlijke websites van de musea afstruinen.

Foto:  ANP

Op het Nationaal Museumcongres in Groningen werd de Collectiewijzer gepresenteerd, een initiatief van het Instituut Collectie Nederland (ICN) om het zoeken naar objecten in musea makkelijker te maken.

Gebundeld

Op de site zijn de collecties van honderden Nederlandse musea gebundeld, aldus projectleider Marie-France van Oorsouw van het ICN. De Collectiewijzer is gekoppeld aan de websites van de musea zelf.

Alleen objecten die door musea al op internet zijn gezet, zijn op te zoeken. "Naar schatting is nu 8 tot 10 procent van de collectie in Nederland gedigitaliseerd", zegt Van Oorsouw. Het zal volgens haar nog jaren duren voordat musea al hun kunstwerken op internet hebben gezet.

Kennis

Het ICN werkt al sinds 2005 aan het project. De website is vooral bedoeld voor museummedewerkers, die behoefte hadden aan één centraal verzamelpunt voor in Nederland aanwezige kunst. De Collectiewijzer is daarnaast een platform voor uitwisseling van kennis. Musea kunnen er terecht voor informatie over beheer en behoud van de verzameling en vakgenoten kunnen ervaringen uitwisselen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties