Filmstudio's werken aan gezamenlijk DRM-systeem

Laatste update:  27 augustus 2008 17:28 info

AMSTERDAM - Een groot aantal Amerikaanse studio's heeft zich aangesloten bij een initiatief dat een einde moet maken aan de versnippering van de online filmmarkt.

Foto:  ANP

De studio's, waaronder Fox, Paramount, Universal, Time Warner en initiatiefnemer Sony, willen een gezamenlijk systeem ontwerpen voor digitaal rechtenbeheer, zo meldt Techcrunch. Naast de filmstudio's zouden ook verkopers als Amazon, Wal-Mart en Comcast zich bij het voorstel hebben aangesloten.

DRM

Het zogenoemde DRM wordt gebruikt in een poging te verhinderen dat gebruikers ongeoorloofde kopieën van films maken. Er bestaan op dit moment verschillende varianten van DRM-technologie, die niet onderling uitwisselbaar zijn. Daardoor zijn digitaal aangeschafte films vaak niet op alle apparatuur te bekijken.

Volgens de deelnemende studio's is dat een belangrijke reden dat de online filmmarkt vooralsnog nauwelijks van de grond komt. Ze vrezen hetzelfde lot als dat van muziekverkopers: steeds meer online muziekwinkels besluiten volledig af te stappen van met DRM beveiligde muziek, omdat veel consumenten die links laten liggen.

Derde partij

Het nieuwe systeem, Open Market gedoopt, moet er voor zorgen dat beveiligde films altijd werken. Een onafhankelijke derde partij moet verkochte of verhuurde films registreren, en die registratie koppelen aan de apparatuur waarop ze worden afgespeeld.

Disney

Voornaamste afwezige bij het initiatief is Apple, dat een eigen DRM-systeem hanteert in zijn online winkel iTunes. Ook de filmstudio's van Walt Disney, zoals Pixar, doen niet mee. Zij steunen de technologie van Apple.

Apple-topman Steve Jobs is medeoprichter van Pixar en een van de belangrijkste aandeelhouders van moederbedrijf Walt Disney.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties