Ryanair in conflict met websites (video)

Laatste update:  27 augustus 2008 16:46 info

DUBLIN - Luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft een hoogoplopend conflict met enkele vliegwebsites. Volgens de Ierse prijsvechter maken de websites, waaronder ook een met een Nederlandse eigenaar, zich schuldig aan het opvoeren van ticketprijzen.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Sinds begin deze maand zijn daarom al honderden boekingen teruggedraaid. Ryanair heeft vorige week informatie overhandigd aan de Europese Commissie, die onderzoek verricht naar de vermeende praktijken van de websites.

Op de 'zwarte lijst' van de luchtvaartmaatschappij staan onder meer Bravofly.com, Edreams.com, Volgratis.com en Wegolo.com. Zij 'schrapen' tickets van de site van Ryanair om die vervolgens weer duurder door te verkopen, zo beweert het Ierse bedrijf.

Volgens Ryanair zijn tickets die worden aangeboden op de sites twee tot drie keer duurder dan op de site van Ryanair zelf. De onderneming wil nu dat de Europese Commissie ingrijpt.

Brief

Een woordvoerster van Ryanair zei woensdag dat de sites per brief is gevraagd te stoppen met hun praktijken.

Tegen één Nederlands bedrijf heeft Ryanair al juridische stappen ondernomen. Het gaat om PR Aviation uit Soest, dat de vergelijkingssite Wegolo.com bestiert. Via deze site kunnen ook Ryanair-vluchten vanuit Nederland worden geboekt.

Afhandelingskosten

Een Ryanair-retourvlucht van Londen naar Barcelona kostte woensdagmiddag bij Wegolo 120,82 Britse pond. Dezelfde vlucht kost op de website van Ryanair 88,82 pond.

Wegolo zegt de prijzen van de vluchten die het aanbiedt niet te manipuleren. Het bedrijf vraagt volgens directeur Walter Goffin alleen 7 euro aan afhandelingskosten, bovenop de ticketprijs die de luchtvaartonderneming zelf noemt. De klant boekt uiteindelijk op de site van Ryanair zelf, beweert hij.

Stunt

Volgens Goffin gaat het om een publiciteitsstunt van de Ierse luchtvaartmaatschappij. "Dit is voor het bedrijf een manier om aan te geven dat het zelf de goedkoopste is. Dat klopt echter niet altijd. Wij willen met onze site de tarieven van prijsvechters inzichtelijk maken."

Het conflict met Ryanair komt volgend voorjaar voor de rechter, verwacht Wegolo. Op de 'zwarte lijst' van Ryanair staan meer dan driehonderd websites die zich zouden bezighouden met screenscraping.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties