PvdA wil meldplicht computerinbraken bedrijven

Laatste update:  2 april 2008 10:14 info

DEN HAAG - De PvdA wil bedrijven zoals banken, chemieconcerns en energieleveranciers verplichten inbraken in hun computersystemen te melden bij de overheid.

Foto:  Inertia Stock

Dat zal de partij donderdag voorstellen tijdens een debat met minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken).

Het is Tweede Kamerlid Attje Kuiken er nadrukkelijk niet om te doen dat die gegevens publiek bekend worden gemaakt. Zij vindt het belangrijk dat de nationale overheid weet waar risico's op digitale, terroristische aanvallen zitten. "Tachtig procent van de vitale infrastructuur, waaronder ICT, is in handen van publieke partijen."

Cybercrime

Overigens moet de overheid van Kuiken ook zelf aan de slag. In februari bleek uit de ICT Barometer van Ernst & Young dat driekwart van de Nederlandse overheidsorganisaties geen maatregelen heeft genomen om cybercrime te verhinderen. Van de bedrijven heeft minder dan de helft een plan klaarliggen voor het tegengaan daarvan. "De overheid moet natuurlijk zelf wel het goede voorbeeld geven."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties