Ruim 2,5 miljoen Nederlanders bellen via internet

Laatste update:  18 maart 2008 17:56 info

AMSTERDAM - Nederland telde eind 2007 2,53 miljoen aansluitingen op een VoIP-dienst. In de tweede helft van dit jaar overschrijdt dat aantal de drie miljoen.

Foto:  Inertia Stock

Dat verwacht vakblad Telecompaper. Volgens de onderzoekers groeide het aantal klanten van VoIP-diensten in het laatste kwartaal van afgelopen jaar met 7,3 procent.

In totaal telt Nederland nu 5,69 miljoen vaste telefoonaansluitingen, maar een steeds kleiner gedeelte daarvan bestaat uit traditionele analoge en ISDN-abonnementen.

Prijsvechters

Volgens Telecompaper wordt de groei vooral veroorzaakt door de toetreding van enkele goedkope nieuwkomers tot de markt, zoals het Italiaanse Alice en KPN's prijsvechtersmerk Telfort.

Grootste

KPN is met een marktaandeel van 33,5 procent de grootste speler, gevolgd door de tot Zesko gefuseerde kabelmaatschappijen Multikabel, Casema en @Home. Kabelmaatschappij UPC is derde.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties