Heemskerk gaat ISP's niet dwingen tot beveiliging
AMSTERDAM - Er komt voorlopig geen verdere wetgeving om internetproviders (ISP's) internet veiliger te laten maken. Dat zei staatssecretaris van Economische Zaken Frank Heemskerk (PvdA) woensdag bij een bijeenkomst die duidelijkheid moest scheppen over de invulling van een artikel uit de Telecomwet dat spreekt over het begrip 'zorgplicht'.
Foto: ANP
Providers en webhosters moeten zelf afspraken maken over de voorlichting die zij klanten geven over veilig internet, zei Heemskerk. Zij moeten klanten ook inlichten over tot waar zij door de provider worden beschermd.
De staatssecretaris voelt niets voor het uitbreiden van de wetgeving, omdat hij niet ziet hoe wetgeving over de zorgplicht up-to-date kan blijven met de snelle technologische ontwikkelingen. Ook voorziet hij problemen met de handhaving van dergelijke wetgeving.
Zorgwekkend
Dinsdag bleek uit de Digibarometertest dat het Nederlandse bedrijfsleven zich niet goed bewust is van de gevaren van het digitaal verkeer. Twintig procent van de respondenten gaf aan niet over een spamfilter te beschikken. Heemskerk noemde dit een zorgwekkend percentage en noemde het bedrijfsleven zelf ook verantwoordelijk voor eventuele digitale inbraken.


Startpagina