Wii kan sporten niet vervangen
AMSTERDAM - Het spelen met de Wii Sports is dan wel beter voor de lichaamsbeweging van gamers dan passievere computerspellen, maar het is niet voldoende om sporten voorgoed af te zweren. Dat blijkt uit een Brits onderzoek.
Foto: ANP
Een onderzoek van de John Moores University in Liverpool wijst uit dat het spelen met de Wii geen geldige vervanging is voor het echte sporten. Een sessie 'reallife' sporten is nog altijd het beste voor het verbranden van calorieën en het op peil houden van de conditie.
Het verschil tussen het spelen met de bewegelijke games op de Wii en het spelen met minder actief spel blijkt minder groot dan aanvankelijk verwacht, dat concluderen de onderzoekers.
Energie
Jongeren die een potje tennis spelen op de Wii verbranden gemiddeld 202,5 KJ per minuut, terwijl een racespelletje op de Xbox goed is voor 125,5 KJ per minuut. Dat verschil is volgens de onderzoekers niet groot genoeg.
Allemaal te weinig om de dagelijkse hoeveelheid aan lichaamsbeweging te halen die jongeren nodig hebben om gezond te leven.
De Britse wetenschappers onderzochten elf gamers tussen de 13 en 15 jaar. Met lichaamssensoren werd het energieverbruik gemeten tijdens het spelen van twee verschillende games, één actieve Wii game en één passief joypad-spel.
Vervanging
Eerder werd de Wii Sports juist geprezen als uitermate geschikt vervangingsmiddel van het echte sporten. Het zou zelfs een fitnessapparaat kunnen vervangen.


Startpagina