Artiesten eisen vergoeding voor kopiëren films en muziek

Laatste update:  2 december 2007 17:25 info

HILVERSUM - Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie is door musici en acteurs voor de rechter gedaagd omdat ze vergoeding eisen voor gekopieerde films op een computerschijf en gekopieerde muziek op een MP3-speler.

Foto:  Novum

Dat zeiden zangeres Ricky Koole en acteur Peter Blok zaterdag in NOVA.

Hirsch Ballin zei onlangs dat zo'n heffing er niet voor 1 januari 2009 komt. Hierdoor lopen de artiesten miljoenen euro's mis.

Computer

Op lege cassettebandjes, cd's of dvd's zit al jaren een toeslag. Daarmee worden artiesten betaald voor het kopiƫren van hun werk. Tegenwoordig worden de liedjes of tv-series vaak rechtstreeks op de harde schijf van een computer of MP3-speler gezet.

De artiesten zeggen daar ruim 16 miljoen euro mis te lopen. Samen met de rechtenorganisatie Stichting Norma beginnen de artiesten nu een rechtszaak. Het kort geding dient op 11 december.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie