Amsterdam wil iPod op fiets verbieden

Laatste update:  25 oktober 2007 18:21 info

AMSTERDAM - De Amsterdamse wethouder Herrema (PvdA) wil dat het luisteren naar iPods en andere muziekspelers op de fiets wordt verboden. Woensdag liet minister Eurlings (CDA) van Verkeer nog weten niets in zo'n verbod te zien.

Volgens Eurlings is een dergelijk verbod niet de handhaven. Bovendien zouden de risico's van muziek luisteren op de fiets maar gering zijn.

Tegenover Het Parool bestrijdt Herrema dat laatste argument. Hij zegt regelmatig van trambestuurders en bus- en vrachtwagenchauffeurs in de hoofdstad te horen dat de iPod gevaarlijke situaties oplevert.

Tram

Dit jaar zou bij tenminste één dodelijk ongeval al een iPod in het spel geweest zijn: een 24-jarige vrouw kwam in augustus onder de tram. Ze zou de waarschuwingsbel mogelijk niet hebben gehoord omdat ze muziek op had.

Herrema zou Eurlings donderdag op de kwestie aanspreken.

New York

De oproep van Herrema is niet uniek. Eerder dit jaar drongen politici in New York aan op boetes voor mensen die naar een iPod luisteren of telefoneren terwijl ze de straat oversteken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties