Chinese vast voor valse identiteit op internet

Laatste update:  10 oktober 2007 18:08 info

AMSTERDAM - De Chinese politie heeft een 50-jarige vrouw gearresteerd omdat ze zich op internet voordeed als een tiener die was verkracht. Dat hebben de Chinese staatsmedia woensdag gemeld.

Foto:  ANP

De vrouw, die de internetnaam Kleine Regendruppel voerde, beweerde een 15-jarig meisje te zijn dat zwanger werd na te zijn geschonden door haar stiefvader. Zondag werd de vrouw in de stad Jinan gearresteerd en ze zal tien dagen vastzitten, hoewel ze niet is aangeklaagd.

Mogelijk wordt ze ook nog tewerkgesteld. De Verenigde Naties, de Europese Unie en mensenrechtenactivisten hebben China opgeroepen zijn systeem van heropvoeding door tewerkstelling af te schaffen. Het systeem stelt de autoriteiten in staat mensen op te sluiten zonder een rechtszaak tegen hen te beginnen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie