Uitgeverij start eigen tv-programma op internet

Laatste update:  28 augustus 2007 10:39 info

AMSTERDAM - Uitgeverij Nieuw Amsterdam zendt vanaf 2 september een eigen cultuurprogramma uit via internet-tv.

Foto:  Screenshot NU.nl

Het programma biedt nieuws, achtergrondinfo en reportages rond onder meer boeken, presentaties, tentoonstellingen en optredens.

Elke donderdag is er via nieuwamsterdam.tv een journaal te zien, uitgezonden vanuit een eigen studio. Uiteindelijk wil directeur Marij Bertram "natuurlijk dagelijks" gaan uitzenden. Het is volgens haar voor het eerst dat een literaire uitgeverij met een eigen cultuurprogramma via internet-tv komt.

Interactie

Nieuw Amsterdam TV is voor lezende kijkers en kijkende lezers, aldus Bertram. Het is de bedoeling de interactie met lezers te stimuleren. Zo kunnen mensen voor de camera een boek recenseren.

De uitgeverij, opgericht in 2005, gaat nauw samenwerken met de nieuwe multimediale tv-zender Het Gesprek. Het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) heeft geholpen bij de ontwikkeling van het programmaformat en verzorgt de exploitatie van de filmpjes.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties