'Voorwaarden Planet zijn vernietigbaar'
AMSTERDAM - Klanten van internetprovider Planet kunnen de Algemene Voorwaarden van de provider mogelijk bij de rechter laten vernietigen. Volgens ict-jurist Steven Ras voldoet de provider niet aan zijn informatieplicht.
Wie via internet een aansluiting bij Planet bestelt, moet met die voorwaarden instemmen. De tekst daarvan wordt getoond in een tekstveld waar de gebruiker doorheen kan scrollen. Het is echter niet op een gemakkelijke manier mogelijk om de tekst op te slaan.
Volgens Steven Ras voldoet Planet daarmee niet aan de eisen van het Burgerlijk Wetboek, dat stelt dat Algemene Voorwaarden bij een elektronische overeenkomst aan de klant moeten worden verstekt "op zodanige wijze dat deze door hem kunnen worden opgeslagen en voor hem toegankelijk zijn ten behoeve van latere kennisneming".
PDF-bestand
Planet zou aan die eis kunnen voldoen door de voorwaarden bij het afsluiten van een abonnement als PDF-bestand aan te bieden, meent Ras. Volgens hem voldoen veel bedrijven niet aan deze eis. Hij waarschuwde eerder al eens dat de voorwaarden van postorderbedrijf Otto niet rechtsgeldig zouden zijn. Otto beriep zich op die voorwaarden toen het weigerde breedbeeldtelevisies te leveren die het per abuis voor een veel te lage prijs te koop had aangeboden.
Volgens Ras zou een klant bij de rechter kunnen vragen de voorwaarden van Planet bij een conflict met de provider kunnen laten vernietigen.
Geen rare dingen
Volgens woordvoerster Eke Wolters van Planet zijn de juristen van het bedrijf het niet met Ras' interpretatie eens. Klanten kunnen de voorwaarden bij aanmelding lezen, en elders op de site zijn ze wel te downloaden. "Er staan overigens geen rare dingen in die voorwaarden", verzekert ze.
Waarom Planet de voorwaarden enkel in een tekstveld aanbiedt, kon ze niet zeggen.

Startpagina