Nieuw woord 'e-mama' in Van Dale

Laatste update:  1 augustus 2007 12:13 info

BRUSSEL - De woorden e-mama, e-papa en e-werken worden opgenomen in het Van Dale Groot woordenboek van de Nederlandse taal. Een e-mama is volgens het toonaangevende woordenboek een moeder die de opvoeding van haar kinderen combineert met het thuiswerken op een pc.

Foto:  ANP

Van Dale gaat hiermee woensdag in op een vraag van Patricia Ceysens, fractieleider van de partij Open Vld in het Vlaams parlement. Ceysens heeft van het thema e-werken haar stokpaardje gemaakt.

De nieuwe woorden komen eerst in het Van Dale Jaarboek, een boek met cd-rom dat de nieuwste woorden van het afgelopen jaar beschrijft. Veel van deze nieuwe woorden belanden uiteindelijk in de driedelige Grote Van Dale.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties