Maleisië gaat dissidente bloggers aanpakken
AMSTERDAM - Maleisische webloggers die de islam of de koning beledigen, lopen het risico voor onbepaalde tijd te worden opgesloten zonder proces. De regering van het Aziatische land waarschuwt dat het strenge anti-terrorismewetgeving tegen bloggers kan inzetten.
Foto: ANP
De beslissing zou niet zijn ingegeven door de wens vrijheid op internet in te perken, zeggen regeringsfunctionarissen tegen de BBC. Wel wil de overheid berichten op het web "vooral over gevoelige kwesties" beter modereren.
Volgens een correspondent van de Britse omroep maakt de regering zich echter ook zorgen over toenemende kritiek op haar beleid. Met verkiezingen in aantocht zou de regering een signaal willen afgeven aan de oppositie.

Startpagina