Harry Pottervirus verspreidt zich via usb-sticks

Laatste update:  29 juni 2007 14:47 info

GORINCHEM - Computerbeveiligingsbedrijf Sophos heeft vrijdag gewaarschuwd voor een nieuw computervirus. Het gaat om een worm, genaamd W32/Hairy-A, die verstopt zit in een Word document met de naam Harry Potter and the Deathly Hallows, de titel van het nieuwe Harry Potter boek dat 21 juli verschijnt. Het virus verspreidt zich via usb-sticks.

Bij het openen van het geïnfecteerde document verschijnt de tekst 'Harry Potter is dead'. Het bestand besmet computers en laat tegelijkertijd enkele personages uit het boek tot leven komen door deze als gebruiker aan de pc toe te voegen. Ook probeert de worm andere usb-sticks te besmetten.

Als de gebruiker de computer opnieuw opstart, zijn de personages Harry, Hermione en Ron toegevoegd. Logt iemand vervolgens in onder een van de namen, dan verschijnt een verwensing aan het adres van schrijfster JK Rowling. Bij het opstarten van Explorer verschijnt direct een pagina van internetwinkel Amazon met een advertentie voor een parodie op de boeken van Harry Potter.

Het virus werkt via de auto-run functie van Windows. Als de gebruiker die uitzet, starten USB-sticks niet automatisch op en kunnen computers niet worden besmet.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie