'Helft wereldbevolking heeft mobiele telefoon'

Laatste update:  27 juni 2007 18:29 info

LONDEN - Ongeveer de helft van de wereldbevolking zal dit jaar een mobiele telefoon bezitten. Volgens een woensdag gepubliceerd onderzoek gebruiken aan het einde van dit jaar wereldwijd meer dan 3,25 miljard mensen een mobieltje.

Foto:  ANP

Uit de studie van de Britse marktonderzoeker The Mobile World blijkt dat wereldwijd elke minuut meer dan duizend nieuwe klanten een mobieltje nemen. Vooral in opkomende economieën stijgt het gebruik van mobiele telefoons snel. Analisten verwachten dat 65 procent van alle nieuwe mobieltjes dit jaar in opkomende markten wordt verkocht. In het eerste kwartaal van dit jaar werd een recordaantal van 240 miljoen mobieltjes verkocht.

"Het duurde twintig jaar voor het eerste miljard gebruikers werd bereikt, maar slechts veertig maanden om de 2 miljard te bereiken", aldus een van de onderzoekers. In juli komt het aantal gebruikers uit op 3 miljard, aldus de studie. Volgens Amerikaanse cijfers groeit de wereldbevolking dit jaar naar meer dan 6,6 miljard.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

KPN-hack

Woensdag werd bekend dat KPN gehackt is. Eind 2011 maakten hackers ook al misbruik van zwakheden in het systeem van het telecombedrijf.

Is de situatie bij KPN voor u reden om over te stappen?

Stem

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie