TaalUnie keurt open-sourcewoordenlijst goed

Laatste update:  8 juni 2007 11:37 info

AMSTERDAM - De open-sourcewoordenlijst van het project OpenTaal heeft vrijdag het Keurmerk Spelling van de Nederlandse Taalunie gekregen. De woordenlijst is ontwikkeld voor gebruik in open-sourceprogramma's.

Foto:  ANP

Het toekennen van het keurmerk betekent dat de TaalUnie de woordenlijst beschouwt als overeenkomstig met de officiƫle spelling van de Woordenlijst der Nederlandse Taal. De woordenlijst werd in eerste instantie ontwikkeld voor gebruik in OpenOffice.org, Firefox en Thunderbird.

Sinds 2005 werken Nederlandse en Belgische vrijwilligers aan de verbetering en uitbreiding van het idioom. De woordenlijst bevat inmiddels meer dan 140.000 woorden.

Mijlpaal

De Nederlandse TaalUnie laat weten blij te zijn met de erkenning van de lijst van OpenTaal. "De 'open' gebruikersgemeenschap in het Nederlandse taalgebied kan hierdoor ondersteund worden bij het hanteren van de officiƫle spelling", verklaarde Johan van Hoorde van de taalgemeenschap.

Simon Brouwer, projectleider bij OpenTaal, noemt de erkenning een "mijlpaal". "Dit is van groot belang. Het geeft aan dat gebruikers van open-sourcesoftware kunnen vertrouwen op hun Nederlandstalige spellingcontrole."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

De reboot van het ooit immens populaire Tomb Raider is uitgesteld tot 2012. Verder lanceerde in de nacht van maandag op dinsdag het langverwachte Diablo III, maar niet zonder problemen.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties