'China sluit honderden pornosites'

Laatste update:  6 juni 2007 15:21 info

AMSTERDAM - Het offensief van de Chinese regering tegen pornografie op internet heeft al geleid tot de sluiting van tenminste driehonderd sekssites. Meer dan tienduizenden links naar online porno zouden bovendien zijn verwijderd.

Foto:  Chris Heijmans

Toch is dat nog maar het topje van de ijsberg, citeert persbureau Reuters Chinese media. Omdat er veel geld om gaat in de online seksindustrie, doen websitebeheerders er alles aan om ontdekking van hun nering te voorkomen, zegt een overheidsfunctionaris tegen de China Daily.

De Chinese overheid voert al geruime tijd bezig een felle strijd tegen pornografie en ander haar onwelgevallig materiaal op internet. Ook het verspreiden van "valse geruchten" en "ongezonde inhoud", zoals kritiek op het regime, worden aangepakt. Ook zou binnenkort een campagne starten om de jeugd ervan te weerhouden te veel tijd op internet door te brengen.

Toch besloot de regering onlangs om af te zien van een plan dat webloggers zou verplichten hun echte naam te registreren. Het voornemen, dat veel kritiek kreeg van voorvechters van vrije meningsuiting, zou niet haalbaar zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Bedrijfsdata

Meer bedrijfsgevoelige informatie op straat door smartphones en tablets.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie