Videosite Microsoft met filters weer open

Laatste update:  4 juni 2007 17:50 info

AMSTERDAM - Soapbox is sinds dit weekeinde weer geopend. Microsoft sloot zijn Youtube-variant twee maanden geleden omdat gebruikers auteursrechtelijk beschermd materiaal postten.

Alleen bestaande gebruikers konden vanaf dat moment van de site gebruik blijven maken. In de tussentijd heeft Microsoft de site voorzien van technologie van het bedrijf Audible Magic, die moet verhinderen dat op de site opnieuw auteursrechten worden geschonden.

Vingerafdruk

De software maakt van gepost materiaal een soort digitale 'vingerafdruk', die wordt vergeleken met een database van bekende filmpjes. Zo moeten auteursrechtelijk beschermde filmpjes automatisch herkend en geblokkeerd worden.

Youtube

Ook de populaire profielensite Myspace werkt met de techniek. Marktleider Youtube, dat onder juridisch vuur ligt van verschillende mediabedrijven wegens 'stelselmatige schending van copyright', is al geruime tijd bezig met de introductie van een filter, maar heeft dat - tot ergernis van onder meer Viacom en NBC - nog niet afgerond.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

De reboot van het ooit immens populaire Tomb Raider is uitgesteld tot 2012. Verder lanceerde in de nacht van maandag op dinsdag het langverwachte Diablo III, maar niet zonder problemen.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties