Microsoft biedt zes miljard voor advertentiebedrijf

Laatste update:  19 mei 2007 13:39 info

AMSTERDAM - Microsoft heeft ongeveer zes miljard dollar over voor advertentiebedrijf Aquantive. Dat maakte de softwaregigant vrijdag bekend.

Foto:  Chris Heijmans

Aquantive is onder meer eigenaar van online reclamebureau Avenue A Razorfish. Microsoft verwacht door de overname op veel meer websites advertenties te kunnen verkopen. Ook zou de aankoop het bedrijf beter in staat stellen om nieuwe advertentievormen te ontwikkelen, bijvoorbeeld via interactieve televisiediensten.

Microsoft biedt 66,50 dollar per aandeel voor Aquantive, veel meer dan de huidige beurswaarde van het bedrijf. Als de overname door gaat, is het de grootste uit de geschiedenis van Microsoft.

Doubleclick

De overname past in de onlangs opgelaaide slag om de online advertentiemarkt. In april nam Google marktleider Doubleclick over voor 3,1 miljard dollar. Yahoo kocht enkele weken later Right Media voor 680 miljoen dollar.

Microsoft verzet zich nog altijd tegen de overname van Doubleclick door Google. Google, dat zelf ook al een flink marktaandeel heeft, zou door de overname een veel te dominante positie op de advertentiemarkt verwerven. Ook privacygroepen maken zich zorgen over de aankoop: Google zou te veel informatie over het surfgedrag van internetgebruikers kunnen verzamelen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Games

Lees alles over de nieuwste en populairste games

Social media

Bedrijven groeien harder door het zakelijk gebruik van social media.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties