Minder blindheid door maculadegeneratie

Laatste update:  22 januari 2012 09:13 info

BAARN - Maculadegeneratie is een van de meest voorkomende oorzaken van blindheid in de Westerse Wereld. Maar in Denemarken blijkt het aantal gevallen van deze blindheid de afgelopen tien jaar juist gehalveerd.

Foto:  Gezondheidsnet

Dat concluderen onderzoekers van de University of Copenhagen en het Glostrup Hospital.

Het aantal gevallen van leeftijdsgerelateerde maculadegeneratie verminderde van 522 gevallen per een miljoen inwoners (van 50 jaar en ouder) in 2000 naar 257 gevallen in 2010. Een afname van meer dan 50 procent.

Behandeling

De vermindering vond vooral na 2006 plaats als gevolg van de introductie van een nieuwe behandeling voor natte leeftijdsgerelateerde maculadegeneratie. Bij natte maculadegeneratie ontstaan er achter de macula (gele vlek) nieuwe bloedvaatjes.

Deze vaatjes gaan makkelijk kapot met bloedingen en beschadigingen van de macula tot gevolg. De nieuwe behandeling betreft het inspuiten van vaatgroeiremmers.

Ook in Israel is er sprake van minder blindheid als gevolg van maculadegeneratie.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer