'Meer kans op psoriasis voor bierdrinkende vrouw'
AMSTERDAM - Vrouwen die meer dan vijf biertjes per week drinken, hebben twee keer zoveel kans op de huidziekte psoriasis, zo blijkt uit een Amerikaanse studie. Het onderzoek vond plaats onder duizenden verpleegsters, voor een periode van 15 jaar.
Volgens onderzoeker Abrar A. Qureshi van het Women's Hospital in Boston, gaat het om specifieke stoffen in bier zoals gluten, en niet zozeer om de alcohol. Daarom is de conclusie ook niet van toepassing op alcoholische dranken in het algemeen.
De bevindingen werden gepubliceerd in de Archives of Dermalogy en deze week wereldkundig gemaakt, zo meldt MedPageToday.
Link
Psoriasis is een immuunziekte van de huid en het vermoeden van een link tussen de drank en de ziekte bestaat al langer. Er zijn ook serieuze aanwijzingen die dat bevestigen.
Voor het onderzoek vergeleken de wetenschappers de gegevens van de Nurses 'Health Study II', waarvoor tussen 1991 en 2005 bijna 117 duizend Amerikaanse verpleegkundigen in de leeftijd van 27 tot 44 jaar zijn gevolgd.
Naar nu blijkt is het risico op de ziekte minder als er light-bier gedronken wordt. Deze biervariant bevat minder gluten en zo is duidelijk geworden dat gluten een belangrijke rol spelen in de ontwikkeling van psoriasis.
Definitief
De onderzoekers stellen wel dat nog meer onderzoek gedaan moet worden om deze conclusies definitief vast te stellen.
"Het is ook nog niet bekend of de invloed van gluten groter is op jongere gebruikers, dan op gebruikers die de ziekte pas op latere leeftijd ontwikkelden", stellen de experts in het onderzoeksrapport.


Startpagina