Nieuwe sensor 'ruikt' kanker

Laatste update:  11 augustus 2010 13:33 info

HAIFA - Israelische onderzoekers hebben een manier gevonden om kwaadaardige tumoren op te sporen via een ademtest. De 'electronische neus' kan volgens hen long-, borst, buik en prostaatkanker opsporen.

Foto:  Gezondheidsnet

De sensor spoort bepaalde chemische variaties op in iemands uitademing en kan zo kanker opsporen. Er is echter nog meer onderzoek nodig voordat het apparaat klaar is voor de praktijk.

Maar in de toekomst zou deze technologie een simpele en goedkope manier bieden om kanker op te sporen.

Het apparaat is ontwikkeld door het Technion Israel Institute of Technology. Zij analyseerden de adem van 177 mensen, sommige van hen gezond, anderen met een veel voorkomende vorm van kanker. Het onderzoek is verschenen in het British Journal of Cancer.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer