'Bloedtest vervangt punctie en vlokkentest'

Laatste update:  29 juni 2010 13:27 info

MAASTRICHT - Wetenschappers van het Universitair Medisch Centrum in Maastricht (UMC+) ontwikkelen een bloedtest, die volgens hen binnen twee tot vijf jaar de vlokkentest en de vruchtwaterpunctie bij zwangere vrouwen kan vervangen.

Foto:  ANP

De bloedtest is volgens hen geschikt voor alle vrouwen, eenvoudig uit te voeren, goedkoop en zonder gevaar, terwijl de vlokkentest en de vruchtwaterpunctie altijd een klein risico op spontane abortus geven.

Klinisch geneticus Suzanna Frints presenteert de resultaten van de ontwikkeling van de bloedtest tot nu toe dinsdag op een congres voor embryologen in Rome.

De Maastrichtse wetenschappers hebben al bewezen dat de bloedtest afwijkingen bij ongeboren jongetjes aantoont en verwachten hetzelfde resultaat voor het opsporen van het syndroom van Down.

De bloedtest kan volgens de onderzoekers een routine-onderdeel van de gebruikelijke zwangerschapscontrole worden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer