Inspectie onderzoekt sjoemelende orthodontisten

Laatste update:  24 maart 2010 12:17 info

AMSTERDAM - De Inspectie voor de Gezondheidszorg gaat onderzoek doen naar orthodontisten die zichzelf als tandarts registeren om hogere tarieven te kunnen hanteren. Van de 188 orthodontisten in Nederland, maken er 117 gebruik van deze truc.

Foto:  ANP

Dat schrijft minister van Volksgezondheid Ab Klink (CDA) woensdag aan de Tweede Kamer.

Volgens Klink treedt de inspectie in principe alleen op wanneer de patiëntenzorg niet deugt en is daarvan in dit geval geen sprake.

Hij uit wel zijn zorgen dat deze praktijken het vertrouwen in de medische zorg aantasten en stelt daarom, en vanwege de omvang van het misbruik, toch een onderzoek in.

Werkzaamheden

Tandartsen kunnen tweeënhalf procent meer vragen voor sommige werkzaamheden die orthodontisten ook doen.

Orthodontisten schrijven zich nu officieel uit als orthodontist, maar blijven hetzelfde werk doen om van het hogere tarief te kunnen profiteren. Het tariefverschil was vroeger nog een stuk groter.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Pesticiden mogelijk oorzaak massale sterfte bijen

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties