Vrouwen aan de pil leven mogelijk langer

Laatste update:  12 maart 2010 11:34 info

AMSTERDAM - Vrouwen die de anticonceptiepil gebruiken overlijden waarschijnlijk minder snel aan kanker en hartziekten. De levensverwachting voor deze groep is dus ook hoger. 

Foto:  ANP

Eerder werd gesuggereerd dat er juist een groter risico zou zijn door het gebruiken van de pil, maar dit risico verdwijnt op de langere termijn. Dit blijkt uit een Brits onderzoek onder 46.000 vrouwen gedurende 40 jaar, één van de grootste onderzoeken ooit op dit gebied. De lange termijneffecten waren tot op heden onbekend, aldus de BBC vrijdag.

Het onderzoek laat zien dat er geen toenemende risico’s zijn onder vrouwen die de pil gebruiken, er is zelfs een kleine 12 procent afname.

Niet correct

De pillen zijn met de jaren echter wel veranderd. “Het zou niet correct zijn om de resultaten direct toe te passen op de pillen van vandaag de dag, maar uit onderzoeken die gedaan zijn naar nieuwere pillen zijn dezelfde effecten gebleken als uit onderzoek naar de oudere pillen", aldus Professor Hannaford.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer