'Plattelandsmensen hebben vaker stemmingsstoornis'

Laatste update:  21 januari 2010 09:18 info

AMSTERDAM - In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht hebben mensen op het platteland vaker een stemmingsstoornis dan mensen in de grote stad.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit het bevolkingsonderzoek Nemesis over de psychische gezondheid van Nederlanders, schrijft Trouw donderdag.

In kleine dorpen had acht procent van de bevolking vorig jaar een stemmingsstoornis, zoals een depressie. In grote steden kampte vijf procent met soortgelijke problemen.

In 1996 was dit nog omgekeerd.

Tempo

Het verschil komt doordat het leven in dorpjes vroeger nog doorkabbelde, stelt projectleider Ron de Graaf in de krant. Door internet en de toegenomen mobiliteit zou het tempo van het leven in een dorp toenemen, met meer depressies tot gevolg.

Ook is de werkloosheid in steden nu lager dan in 1996. Of de trek van welvarende stedelingen naar dorpen meespeelt is niet bekend.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer