'Te veel risico's na operatie'

Laatste update:  8 oktober 2009 13:40 info

DEN HAAG - Ziekenhuizen kunnen niet aantonen dat het onderhoud van hun medische apparatuur op orde is. Er zijn geen duidelijke richtlijnen voor de overdracht van kennis over de patiënt.

Foto:  ANP

Daarbij wassen artsen en verpleegkundigen hun handen niet goed genoeg en is er onvoldoende controle of patiënten de juiste medicijnen krijgen toegediend.

Dat schrijft de Inspectie voor de Gezondheidszorg in een rapport dat donderdag is gepresenteerd.

Al deze zaken leveren te veel risico's op voor de gezondheid van de patiënt, vindt de inspectie. Ziekenhuizen krijgen tot juli volgend jaar de tijd om de zaken te verbeteren. Is het dan niet in orde, dan lopen ze kans om onder verscherpt toezicht te worden geplaatst.

Vervoeren

De inspectie heeft geen opmerkingen over de manier waarop de medewerkers geopereerde patiënten van de operatiekamer naar de zogenoemde verkoeverkamer vervoeren. In deze kamer liggen de patiënten een tijdje om bij te komen.

De inspectie vindt ook dat de overdracht van medische informatie over de patiënt na de operatie goed wordt doorgegeven aan de afdeling waar de patiënt daarna terechtkomt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Pesticiden mogelijk oorzaak massale sterfte bijen

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties