Afkickmedicijn veroorzaakt hartritmestoornis

UTRECHT - De smartdrug en 'afkickmedicijn' ibogaïne kan dodelijke hartritmestoornissen veroorzaken. Dit schrijven artsen van het UMC Utrecht in het tijdschrift New England Journal of Medicine.

De Utrechtse artsen halen een voorbeeld aan van een 31-jarige vrouw die op de spoedeisende hulp van het UMC kwam nadat zij onwel was geworden na het gebruik van ibogaïne.

Dit had zij gebruikt om van haar alcoholverslaving af te komen. Tijdens haar behandeling in Utrecht kreeg zij een ernstige hartritmestoornis die twee dagen aanhield.

Het verband tussen het gebruik van ibogaïne en het optreden van de stoornis ligt volgens de artsen van het UMC voor de hand.

NUlifestyle op Facebook

NUlifestyle op Facebook
Een selectie van het laatste lifestyle-nieuws in uw tijdlijn?

Volg ons op Twitter

Mail de redactie

Mail de redactie
Vragen, opmerkingen of tips voor de lifestyle-redactie van NU.nl? Mail: lifestyle@nu.nl 

Dagelijkse nieuwsbrief

Dagelijkse nieuwsbrief
Elke ochtend rond 6.00 uur weten wat het nieuws wordt?
Tip de redactie