Gezonde rokers gezocht om vaccin te testen

Laatste update:  8 januari 2009 12:30 info

MAASTRICHT - De onderzoeksschool CAPHRI van Maastricht Universitair Medisch Centrum is op zoek naar 600 gezonde rokers om een vaccin tegen roken, NicVAX, te testen.

Foto:  Gezondheidsnet

De onderzoeksschool start met een klinisch vervolgonderzoek naar de effectiviteit van het vaccin. NicVAX is ontwikkeld in Amerika.

Het vaccin zorgt ervoor dat er na inenting antilichamen worden gemaakt, waardoor nicotine wordt gebonden en niet meer in de hersenen kan komen.

Een eerdere studie toonde al aan dat rokers in staat waren om te stoppen met roken als er na inenting antilichamen gemaakt waren. In die studie bleek het vaccin niet meer bijwerkingen te hebben dan een placebovaccin.

Geïnteresseerden kunnen zich vanaf 9 januari aanmelden via: www.hag.unimaas.nl/nicotinevaccinstudie

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer