Ambitieuze ma krijgt zelfverzekerde dochter

Laatste update:  3 oktober 2008 19:07 info

Meisjes waarvan de moeder denkt dat ze hoger onderwijs zullen gaan volgen, zijn op dertigjarige leeftijd meer zelfverzekerd. Onderzoek aan de Universiteit van Londen levert hier bewijs voor.

De verwachting van de latere opleiding is volgens de onderzoekers een teken van moeders vertrouwen in de toekomst van de kinderen. Om dit te onderzoeken volgden de onderzoekers 3000 kinderen, geboren in 1970.

Bij jongens bleek er geen link tussen het de overtuiging van de moeder en hun zelfvertrouwen op latere leeftijd. Dit kan komen doordat dochters hun ambitieuze moeder volgen. Of doordat moeders het gevoel hebben dat ze bij hun dochters meer moeten aandringen op een hogere opleiding, omdat ze aan hun eigen achtergrond denken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer