Vitamine C injectie tegen tumoren

Laatste update:  5 augustus 2008 12:05 info

Een injectie met een hoge dosis vitamine C kan misschien helpen in de strijd tegen kanker. Amerikaanse wetenschappers vermoeden dat het een zuur vormt die kankercellen aanvalt.

Tumoren in de hersenen, eierstokken en pancreas werden bij muizen gehalveerd en verspreiding werd volledig voorkomen. De resultaten van het onderzoek zijn gepubliceerd in het tijdschrift Proceedings of the National Academy of Sciences.

De wetenschappers willen nu verder onderzoeken of deze methode ook werkt bij mensen. In het onderzoek werd een dosis van bijna vier gram per kilogram lichaamsgewicht gebruikt. Dit zijn zulke grote hoeveelheden, dat het onmogelijk uit voeding kan worden gehaald. Deelnemers zouden dan ook een vitamine C injectie moeten krijgen.

Eerder was al aangetoond dat vitamine C in het laboratorium kankercellen kan doden. Andere wetenschappers waarschuwen echter dat vitamine C bij sommige soorten kanker de behandeling alleen maar verstoort.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Pesticiden mogelijk oorzaak massale sterfte bijen

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties