Biscuitje voorkomt eetbuien

Laatste update:  7 maart 2008 10:27 info

Wie snel de neiging heeft om te overeten, kan het beste biscuitjes in huis halen als snack. Biscuitjes nodigen het minst uit tot overeten, blijkt uit onderzoek.

Pascalle Weijzen van de Wageningen Universiteit onderzocht hoe lang het duurt voordat mensen genoeg krijgen van een bepaalde smaak tijdens het eten. Het ouderwetse theebiscuitje blijkt het beste koekje te zijn voor overeters: het nodigt namelijk niet uit tot dooreten.

Volgens de onderzoekster is de droge smaak van het biscuitje de reden; mensen hebben daardoor geen behoefte aan meer. Ook de smaak van pure chocolade blijkt overeten te voorkomen. 'Dat komt door de uitgesproken, sterke smaak: daar hebben mensen snel genoeg van', aldus Weijzen.

Aan het onderzoek deden zeshonderd mensen mee. Koekjes met suiker en een melkchocoladelaagje blijken het meest uitnodigend om allemaal achter elkaar op te eten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer