Vrouwen maken elkaar somber

Laatste update:  5 maart 2008 11:25 info

Als vrouwen met elkaar over hun persoonlijke problemen praten, kunnen zij elkaar per ongeluk de put in praten. De hoeveelheid stresshormoon cortisol in hun speeksel neemt dan namelijk sterk toe.

Dat hebben psychologen van de University of Missouri-Columbia aangetoond.

Daarmee hebben ze voor het eerst biologische aanwijzingen gevonden voor een verschijnsel dat veel vrouwen zullen herkennen: dat vriendinnen elkaar niet alleen kunnen steunen bij problemen, maar elkaar onbedoeld nog verdrietiger maken.

Vrouwen doen dat door uitvoerigover hun problemen te praten, dat ook bij elkaar aan te moedigen, details telkens weer in nieuwe woorden te vatten, veel te speculeren over hoe het precies zit en vooral ook veel aandacht te besteden aan hoe slecht ze zich voelen. Psychologen noemen dat co-rumination, 'samen piekeren'.

Meisjes en jonge vrouwen doen het vaker dan jongens en mannen. Het duidt op een hechte vriendschap, maar naarmate vrouwen vaker samen piekeren lopen ze meer kans op depressie en angsten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gezondheidsnet

 In samenwerking met

Advertentie

De scholen zijn weer begonnen, en dat betekent ook meer kans op allerlei bacteriën en virussen. Lees op de Gezond op School-NUbijlage hoe je je kind kunt beschermen.

Lees meer