AIWI verandert iPhone in Wii-controller

Laatste update:  26 mei 2010 14:04 info

AMSTERDAM - Technologiebedrijf ASRock heeft een applicatie ontwikkeld, waarmee gamers hun iPhone of iPod Touch als Wii-controller kunnen gebruiken. AIWI wordt deze week getoond bij de IT-conferentie Computex Taipei.

ASRock ontwikkelde AIWI voor handheld apparaten met bewegingssensoren en een aanraakscherm.

Gebruikers kunnen de applicatie via Bluetooth of draadloos internet in verbinding brengen met een computer.

AIWI is niet alleen bruikbaar als controller, maar tegelijkertijd ook als muis en toetsenbord. Daarbij maakt het gebruik van het virtuele keyboard dat je bijvoorbeeld op een iPhone aantreft.

Virtua Tennis 2009

Nadat de applicatie geïnstalleerd is, detecteert de software welke games het kan ondersteunen. Daarna kan de gamer zijn mobiele apparaat in verbinding brengen met een pc en een spel naar keuze selecteren. Op een video demonstreert ASRock hoe gebruikers Virtua Tennis 2009 kunnen spelen met AIWI.

Volgens ASRock ondersteunt AIWI al ‘een behoorlijk aantal spellen’ en het bedrijf spreekt de verwachting uit dat er snel meer games zullen volgen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

 In samenwerking met

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video
Banner NUjournaal Tech

Max Payne 3

Donderdag is de trailer van Max Payne 3 verschenen.

Bekijk video