'Games zijn serieus alternatief voor psychiater'

Laatste update:  22 september 2009 10:02 info

AMSTERDAM - Karmapa Lama Trinley Dorje, de enige Boeddhistische leider die door China wordt erkend, zegt gewelddadige videogames te spelen op zijn PlayStation om te voorkomen dat hij in het dagelijks leven andere mensen zal aanvallen.

Foto:  Gamez

“De agressie die er in de videogames los komt bevredigen ieder verlangen dat ik heb om dat in het echte leven te uiten”, vertelt hij in een interview met de Times of India.

“Dat helpt mij heel erg omdat ik dan niet meer iemand tegen zijn hoofd hoef te slaan.” Daarnaast zegt de 24-jarige Boeddhist dat het in feite een alternatief is voor een bezoek aan een psychiater.

Therapie

“Ik zie videogames als een soort emotionele therapie, een emotionele therapie op het aardse niveau” zegt Dorje.

“We hebben allemaal emoties, of we nou Boeddhist zijn of niet, iedereen heeft ze. Vrolijke emoties, verdrietige emoties, gekwetste emoties, en we moeten een manier vinden om hier mee om te gaan op de moment dat ze naar voren komen.”

Ander geluid

Hoewel het geweld in videogames veelal op een negatieve manier wordt uitgemeten in de media en door politici, laat Karmapa Lama Trinley Dorje hier dus een ander geluid horen.

Eerder liet ook de Amerikaanse schrijfster Peg Tyre in haar laatste boek weten dat het fantasiegeweld in games juist goed is voor de ontwikkeling van jongens.

Belemmeren

“Zij die zich hevig verzetten tegen geweld in videogames en andere vormen van media zijn in feite de natuurlijke ontwikkeling van de jongens aan het belemmeren”, concludeert Tyre in haar boek The Trouble With Boys.

“Veel jongens spelen en denken over geweld. Wij zien ze dan ook al snel als een potentieel gevaar. Maar ze spelen eigenlijk gewoon met het idee van moed en heldhaftigheid, goed tegen slecht.”

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

 In samenwerking met

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video
Banner NUjournaal Tech

Max Payne 3

Donderdag is de trailer van Max Payne 3 verschenen.

Bekijk video