'8,5 procent van gamers is verslaafd aan gaming'

Laatste update:  20 april 2009 16:04 info

AMSTERDAM - Volgens een onderzoek van de Iowa State University is 8,5 procent van de Amerikaanse gamers tussen de acht en achttien jaar een ‘pathologisch’ speler. De onderzoeker heeft hiervoor 1.178 kinderen en tieners ondervraagd.

Foto:  Gamez

Het onderzoek is uitgevoerd door Douglas Gentile en hiervoor heeft hij een vragenlijst samengesteld die gebaseerd is op een eerder onderzoek naar gokverslaving.

Gentile concludeert dat de ‘verslaafde’ gamers meer en meer tijd aan een game moeten besteden om dezelfde voldoening hieruit te halen.

Verder werd duidelijk dat de kans vier keer zo groot is dat een pathologisch gamer mannelijk is en twee keer zo groot dat deze een concentratieprobleem heeft. Deze dwangmatige gamers bleken daarnaast ook slechtere schoolprestaties neer te zetten dan andere gamers.

Stelen en liegen

Symptomen die bij de verslaafde kinderen naar boven komen zijn volgens het onderzoek onder andere het steeds meer tijd en geld aan games uitgeven, verhoogde irritatie als de speeltijd wordt teruggedrongen, het overslaan van huiswerk om te kunnen gamen en liegen en geld stelen om meer games te kunnen spelen.

“Het is niet zozeer dat games slecht zijn, het probleem is dat de games een verslaving in de hand werken”, zegt Gentile. “Sommige kinderen gebruiken ze op een manier die compleet uit balans is en ze brengen op die manier schade toe aan andere delen van hun leven.”

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

 In samenwerking met

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video
Banner NUjournaal Tech

Max Payne 3

Donderdag is de trailer van Max Payne 3 verschenen.

Bekijk video