Gepubliceerd: 
Laatste update: 
21 december 2012 13:15
21 december 2012 13:15

Bedrijf ontwikkelt snelle camerasensor voor smartphones

AMSTERDAM - Het Amerikaanse bedrijf Aptina heeft een nieuwe camerasensor ontwikkeld die het mogelijk maakt om hoge-snelheidsopnames te maken met smartphones.

De camerasensor, die AR0835 wordt genoemd, moet smartphonegebruikers in staat stellen om video-opnames met hoge beeldsnelheden te maken. Zo kunnen full-hd opnames worden gemaakt met een beeldsnelheid van 60 frames per seconde, terwijl bij 720p-opnames 120 beelden per seconde kunnen worden vastgelegd.

Omdat bij deze hoge-snelheidsopnames een groter oppervlak van de sensor zou worden gebruikt dan bij bestaande sensors, levert de AR0835 volgens Aptina videoscherpte en camerahoeken van ‘professioneel niveau’.

Foto’s

De sensor in kwestie biedt verder de mogelijkheid om 8-megapixelfoto’s te maken. Tijdens het opnemen van video kunnen er bovendien foto’s van 6 megapixels worden genomen.

De AR0835 is inmiddels in massaproductie genomen en zal vermoedelijk in het eerste kwartaal van 2013 zijn opwachting maken in de eerste toestellen. Aptina zal begin volgend jaar ook de AR0835HS in productie nemen, een variant van dezelfde sensor, maar dan bedoeld voor gespecialiseerde actiecamera’s.

 

Door: NU.nl/Jeffrey Weller

Eerdere berichten

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

iPad-toetsenbord

Logitech heeft een volwaardig toetsenbord gemaakt voor de iPad dat speciaal gericht is op scholen.

Bekijk foto en lees verder

Supersnel laden

Een 18-jarige scholiere is erin geslaagd een apparaatje te ontwikkelen dat telefoons in 30 seconden kan opladen.

Lees verder

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Kickstarter

Op Kickstarter staan de leukste en gekste gadgets waarvoor ontwikkelaars proberen geld op te halen. Van een koraalrobot tot een sensor die vertelt wanneer je plant water nodig heeft.

Bekijk het overzicht