Gepubliceerd: 
Laatste update: 
14 december 2012 12:33
14 december 2012 12:33

Buffalo lanceert externe ssd voor Apple- en Windows-pc’s

AMSTERDAM - Hardwarefabrikant Buffalo heeft donderdag een ssd-variant van zijn MiniStation Thunderbolt uitgebracht. De externe ssd is ontworpen voor gebruik met zowel Macs als Windows-pc’s.

In tegenstelling tot de eerder uitgebrachte MiniStation Thunderbolt heeft de nieuwe uitvoering geen harddisk, maar een snellere ssd aan boord. Het portable apparaatje beschikt nog steeds over een usb 3.0-aansluiting voor gebruik met Windows-pc’s, terwijl Mac-gebruikers de ingebouwde Thunderbolt-aansluiting kunnen benutten.

Voor beide aansluitingen worden kabels meegeleverd. Volgens Buffalo bereikt de nieuwe MiniStation Thunderbolt overdrachtssnelheden van 382MB per seconde.

De externe ssd komt in twee varianten in de winkels te liggen. Een versie met 128GB heeft een adviesprijs van 259 euro, terwijl er voor 256GB 419 euro moet worden betaald.

 

Door: NU.nl/Jeffrey Weller

Eerdere berichten

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

iPad-toetsenbord

Logitech heeft een volwaardig toetsenbord gemaakt voor de iPad dat speciaal gericht is op scholen.

Bekijk foto en lees verder

Supersnel laden

Een 18-jarige scholiere is erin geslaagd een apparaatje te ontwikkelen dat telefoons in 30 seconden kan opladen.

Lees verder

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Kickstarter

Op Kickstarter staan de leukste en gekste gadgets waarvoor ontwikkelaars proberen geld op te halen. Van een koraalrobot tot een sensor die vertelt wanneer je plant water nodig heeft.

Bekijk het overzicht